Naše sídlo

 

Vlastně máme domovy dva (většinou). Celou zimu kdy bydlíme ve vyhřátém paneláčku, podle slov nejmladšího člověka z rodiny "když jsem se odstěhoval tak tedy klidně udělejte z mého pokoje útulek pro kočky". Bydlí nás tu běžně jako drapu na jedné pacce, lidi jsou tu většinou - tedy podle toho jak moc jsou unavení a musí si jít třeba odpočinout do takového záhadného domu kde dostávaji za trest každý den obojek na ruku a spoustu nechutných pilulek na odčervení, které musí spolknout bez odmlouvání. Oni jsou totiž pomalí a nemají drápy, v té době se tu další lidi střídají abychom neměli hlad  a někdo se nám staral o zábavu. (to je ta výchova)  

Druhý domov máme uprostřed luk a lesů kousek za městem mezi trávníky, křovinami a potokem. je tam krásně a moc pěkně se tam se zablácenýma nohama spí v peřinách. A ještě si cestou užijeme spoustu zábavy, protože odjezd i návrat se skládá z několika bodů

  • zahlédneme zavazadla a běžíme se pečlivě schovat (mladým hloupým kusům to vysvětlíme), to podle zásad viz Blog "Schrödingerovy kočky " velmi zábavný a pro lidi trochu stresující úkol - účel dostat adrenalin řidiče na správnou hodnotu
  • po chvíli hry, abychom neusnuly, zalezeme do kukaní a necháme se milostivě odnosit do auta. Při odjezdu od domu si začneme vesele mnohohlasně prozpěvovat ve svých kukaních a bavit celou posádku auta drobnostmi jako zvracení včerejší večeře apod. Přece nenecháme řidiče usnout za volantem - taky koukáme na televizi.
  • Při příjezdu na chatu děláme, že jsme se právě probudili z klidného spánku a jdeme provést revizi jestli je vše v pořádku a je vůbec možné zde zůstat, jinak vydáváme příkaz k okamžitému návratu, v opačném případě máme bleskový rozhod po poněkud nepřehledném okolí.
  • Spíme, jíme i kakáme samozřejmě doma, jako každá slušná kočka - nesmíme to těm lidem moc ulehčovat, zlenivěli by.
  • no a na konci víkendu probíhá v podstatě totéž, když se chce některý z nás obzvlášť pobavit, tak se pečlivě schová a tím má  rezervovaný odvoz solo v pondělí odpoledne.

Doma potom nejméně 3 dny odpočíváme po takovém namáhavém a těžkém úkolu.