Damián * cca 28.3. 2004  + 10.6.2019 

 

Damiánek byl úžasný kocourek, sice celý život měl trochu nakřáplé zdraví, zřejmě pro ten jeho neslavný začátek života, s útulku jsme si jej vzali v červenci 2005, měl nám nahradit kocourka Mikeše.  A taky že nahradil.

Damiánek měl celý jeho život chronické problémy s bronchitidou. Léta jsem mu podávala ATB , a nebo jsme chodili s ním na injekce, čas od času se to vylepšilo, ke sklonku  jeho  života, si jej převzala k léčení hodná paní doktorka, která mu nechala udělat veškeré vyšetření, a zjistilo se že je vlastně zdráv, jako dvouletý kocourek, jen  ta chronická rýma a pokašlávání je stále trápila. Paní doktorka mu zkusila napsat jiné ATB Sumamed (azitromycin) sirup.  A světe div se!  Zabraly a Damián se uzdravil, to se psal konec roku 2018.

Jenže nikdo moc nevěděl kolik mu vlastně je let, cca 14-15let. Po novém roce 2019 ale se mu zhoršovala  srst, nepečoval o ní, česala a vyčesávala jsem jej, ale zřejmě nedostatečně, z jara se mu začaly u kůže  dělat zplstnatělé dredy, snažila jsem  je rozčesat,  trochu to pomohlo. Pak měl ledvinový záchvat, byl 4 dny v nemocnici, když přijel domů vypadal,  že je v pořádku, ale měl  zůstat doma, né na chatě, a když jsem se vrátila po dvou dnech z chaty, Damiánek hnil za živa. Dredy se mu zhoršily natolik, že se mu začala rozpadávat kůže až do hnisu. 

Bylo to velmi rychlé, na veterině jsem jej nechala chudáčka uspat, nechtěla jsem jej dál už víc trápit. I když mne to moc na srdci bolí, i teď když to píši…….(cca až za 9 měsíců, dřív jsem neměla sílu).

Damiánek spinká vedle Maxíka.  Ať mu je země lehká……………miláčku můj……….