Mikeš * březen 1987 + 29.6. 2005  původní jméno Macínek

Přišel do rodiny jako Macínek ve věku cca 2 let. Nikdo neví, jaký měl život před tím. Když jsme byli na veterině na kontrole s Micinkou tak, přišla panička celá uplakaná do auta „Oni tam mají krásného dvouletého kocourka a když si ho do pátku nikdo neodveze tak ho musí dát utratit. A JEL k NÁM!

Zpočátku na jméno neslyšel a by hodně neposlušný a jankovitý, nejspíše se mu u nás nelíbilo. Potom přišla na návštěvu lidská babička a říkala „to není žádný Macínek, to je pořádný Mikeš jako od Lady“,  a milý kocour se přihnal a začal lísat. Jméno mu už zůstalo a stal se z něho šlechtic mezi domácími kočkami. Slyšel perfektně na jméno, aportovak a chodil u nohy dokonce na dlouhé procházky po okolí chaty. Vždy čekal navečer před brankou a lákal nás na procházku.

V 17 letech dostal těžké selhání ledvin, speciální konzervy a prognózu maximálně 3 měsíce. Zemřel o dva roky později a mimo posledních dvou týdnů byl vcelku fit. Potom počkal, až se vrátíme z dovolené a rozhodl se umřít. Dodnes na něho všichni vzpomínáme jako na vjjimečnou osobnost.